ONS Optimum Network Solutions Logo

Yükleniyor

Network Planlama ve Optimizasyon

Planlama
Yeni ağlar kurmak ve / veya mevcut ağları genişletmek isteyen müşteriler için ağ planlama hizmetleri sunuyoruz. Başlıca hizmet faaliyetleri, Radyo Ağı Planlama, Transmisyon Ağı Planlama ve Indoor Ağ Planlama'dır.

Radio Network Planlama tecrübemizle, nominal hücre planlaması, kapasite boyutlandırma, RF saha survey, Frekans planlama ve hücre parametre planlaması gerçekleştirmekteyiz.

Transmisyon Şebekesi Planlama tecrübemizle, hypothetical ağ planlaması, medya planlaması, kapasite planlaması, saha ve LoS survey planlaması gerçekleştirmekteyiz.

Optimizasyon
Optimizasyon hizmetleri, şebeke performansını iyileştirmek için RF ölçümleri yapmak ve ağ parametrelerinin optimizasyonunudur.

Multi-vendor RAN optimizasyon tecrübemizin yanı sıra, QoS ve QoE optimizasyonu ve Swissqual, Nemo, TEMS ve ROMES ölçüm ve analiz araçları kullanmaktayız.

En kapsamlı performans göstergelerine (KPI'lar) ve ihtiyaca uygun test senaryolarına dayanarak hizmet kalitesini değerlendirmek ve karşılaştırmak için servis sağlayıcıları BenchMark testleri gerçekleştirmekteyiz.